Novo Vrijeme Apfel nastavilo pobjednički niz protiv Splita!

U derbiju 15.kola 1.HMNL Novo Vrijeme Apfel je slavilo protiv Splita na Gripama rezultatom 3:6, produljivši tako niz pobjeda u ogledima protiv velikog rivala. Favorizirani gosti, pobjedu su prije svega zaslužili zahvaljujući mirnoći i koncentraciji u završnici.

KOMENTAR UTAKMICE:
U dalmatinski derbi obe su momčadi ušle oslabljene. Gosti nisu mogli računati na kartoniranog Babića, dok kod domaćih u kadru nisu bili vratari Luketin i Čizmić, te Vladović i Tešija.
U prvih 10 minuta gledamo ujednačenu igru, gdje se jako teško dolazi do pravih prilika. Prvo veliko uzbuđenje bilježimo u 10.minuti kada na ubačaj Marinovića iz kornera Suton iz voleja s 10 metara sjajno puca, a vratar Bašković skreće loptu u gredu. U 11.minuti Ćorluka gubi loptu na svojoj polovici, te napad gostiju zaustavlja prekršajem na 12 metara od gola. Iz slobodnog udarca Kazazić puca silovito po podu, a lopta koja je išla po sredini gola bila je prebrza za vratara Pavlovića, te su gosti poveli, 0:1! Već u slijedećoj minuti mogao je Split do izjednačenja; Marinović je neometan primio loptu na 7 metara od gola Baškovića, no puca pored gola. U 14.minuti Splićani su promašili veliku priliku za izjednačenje. borbeni Marić je osvojio loptu na centru i sjurio se sam prema golu Baškovića, obišao ga, no kad mu je ostalo samo gurnuti loptu u praznu mrežu, on puca pored gola. U slijedećoj minuti još je jednom Marić u glavnoj ulozi kada s 12ak metara s lijeve strane prizemnim udarcem pogađa suprotnu vratnicu. U 17.minuti suadrili su se Bajrušović i Eduardo u obrani, a to koristi Marinović i dodaje Kirevskom koji ostaje sam pred Baškovićem, no gostujući vratar brani njegov udarac. Sve promašaje domaćina gosti su kaznili u 19.minuti i osigurali osjetniju prednost na poluvremenu. Sekulić je izgubio loptu duboko u svojoj polovici, a taj poklon prihvaća Osredkar i sa 7-8 metara zabija pod gredu nemoćnog Pavlovića za 0:2 nakon prvih 20 minuta.
Splićani sjajno otvaraju 2.poluvrijeme i u 22.minuti dolaze do smanjenja vodstva. Pavlović je u kontru gurnuo Marinovića koji prolazi po lijevoj strani, ubacuje prizemnu loptu pred gol Baškovića gdje utrčava Kosor i zabija za 1:2! U slijedećoj minuti uzvraćaju gosti preko Eduarda koji sa 6 metara s desne strane puca pored suprotne vratnice. U 24.minuti Vuković je po desnoj strani prošao Kirevskog, ubacuje na 5-6 metara gdje Lucas pored Sutona dolazi do lopte i zabija za 1:3! U slijedećoj minuti Suton gubi loptu kao zadnji igrač, a Lucas izlazi sam pred Pavlovića, no njegov pokušaj loba odlazi preko gola. Potpuni pad u igri domaćina gosti su naplatili novim zgoditkom u 26.minuti, kada nakon još jedne izgubljene lopte duboko na svojoj polovici za 1:4 zabija Osredkar. Split se vraća u igru u slijedećoj minuti kada Marić s desne strane ubacuje na drugu vratnicu gdje Sekulić neometan zabija u nebranjenu mrežu za 2:4! U 29.minuti Suton još jednom gubi loptu na svojoj polovici, no Osredkar u situaciji 1 na 1 ne zabija. Uzvratili su Splićani sjajnom prilikom kada Suton s desne strane ubacuje na drugu vratnicu, gdje Kirevski neometan iz blizine pogađa gredu! U 32.minuti nova prijetnja domaćih preko Sutona, koji s 10 metara puca za malo pored gola. U 34.minuti u 3 je poteza lijepom kontrom izigrana obrana Splita, Lucas je glavom spustio loptu za Osredkara koji s desne strane izlazi sam pred Pavlovića i zabija u suprotni kut za 2:5! Splićani nakon toga prelaze na igru s Ćorlukom u ulozi golmana-igrača. Tračak nade domaćinu donosi Marinović golom s 12 metara u 37.minuti za 3:5, no to je bilo sve od “bijelih”. Pobjedu gostiju zapečatio je Eduardo golom s centra u praznu mrežu, nakon što je presjekao dodavanje Marića prema Ćorluki. Makarani su tako upisali novu pobjedu, a samo naizgled uvjerljivih 3:6 ne oslikava realan omjer snaga na parketu gdje su Splićani vrlo dobro parirali favoriziranim gostima, koji su u konačnici pokazali znatno više mirnoće i koncentracije u realizaciji.