Novo Vrijeme Apfel u golijadi nadvisilo Crnicu!

U zaostalom susretu 1.kola 1.HMNL Novo Vrijeme Apfel je znatno teže od očekivanja slavilo protiv šibenske Crnice rezultatom 5:4!

U izuzetno uzbudljivom susretu Crnica se pokazala kao ravnopravan suparnik. Štoviše, Šibenčani su dobrim dijelom susreta imali rezultatsku prednost, no bodovi na koncu ipak ostaju u Makarskoj. Vrijedi napomenuti da je domaćin u znak zahvale navijačima za podršku proteklog vikenda u utakmicama Lige prvaka ostavio slobodan ulaz za ovu utakmicu.
Dugo se čekalo na prvi zgoditak, te je malotko mogao pretpostaviti kakvu ćemo utakmicu gledati. U 14.minuti gosti dolaze do vodstva autogolom Eduarda, a već u slijedećoj minuti novi šok za domaćine kada Vukičević zabija za povećanje prednosti, 0:2! No do odmora se domaćin ipak vraća u egal. Najprije je Musinov u 16.minuti zabio za 1:2, da bi u 19.minuti Eduardo vratio stvari na početak, 2:2!

U nastavku gledamo znatno uzbudljiviju utakmicu, a porasle su i tenzije. Već u prvoj minuti nastavka dosuđen je penal za domaćina na koji su gosti imali podosta prigovora, vratar Mišković brani udarac Kazazića, no odbijenu loptu Kazazić klizećim startom posprema u gol za prvo vodstvo domaćina, 3:2! Gosti su se žalili da je prilikom klizećeg starta bio prekršaj na vrataru Miškoviću, no uzalud. Mreže su mirovale do 27.minute kada raspoloženi Vukičević s 2 gola u razmaku od 2 minute vraća prednost na stranu gostiju, 3:4!

U 32.minuti novo izjednačenje; Bajrušović je zabio za 4:4! U uzbudljivoj završnici Lucas zabija za 5:4, a nedugo zatim Eduardo u prekidu igre nesportski starta prema suparničkom igraču. Došlo je do gužve na parketu, utrčavanja igrača s klupe, a kao epilog svega je isključenje za Eduarda i Kazazića s jedne, te Perića i trenera Štrle s druge strane. U igri 4 na 4 rezultat se nije mijenjao.

Novo Vrijeme Apfel je ostvarilo vrijednu pobjedu, iako je po prikazanom Crnica zaslužila više od poraza. Za Makarane ostaje velik hendikep što će narednog vikenda protiv Futsal Dinama igrati bez isključenih Eduarda i Kazazića, no momčad Tea Strunje već je lani u finalu doigravanja pokazala da i oslabljena može slaviti protiv jakog suparnika.

Crnici pak ostaje dobar dojam na otvaranju sezone, a bodove koje nisu osvojili u Makarskoj tražit će narednog vikenda na svom parketu protiv Vrgorca.