Novo Vrijeme Apfel u svečanoj atmosferi nadvisilo Uspinjaču Gimku!

U sjajnoj atmosferi i prvoj proljetnoj utakmici pred svojim navijačima, Novo Vrijeme Apfel je protiv Uspinjače Gimke ostvarilo novu prvenstvenu pobjedu. Nakon ujednačenog prvog poluvremena, Makarani su u nastavku potpuno nadigrali goste iz Zagreba, i na koncu ostvarili uvjerljivu pobjedu, kojom su uveličali ovu večer, u kojoj su proslavili priznanja grada Makarske, kao i CROfutsalov trofej za najboljeg igrača Hrvatske u prošloj godini, koji je Duje Bajrušović primio uoči početka susreta.

Vrsta utakmice: 1.HMNL
Kolo: 14.kolo
Datum: 09.02.2019.
Vrijeme: 19:15
Dvorana: GSD Makarska
Gledatelja: 500

NOVO VRIJEME APFEL – USPINJAČA GIMKA  8:3 (2:1)

KOMENTAR UTAKMICE:
Gosti su poveli u 6.minuti kada Osredkar gubi loptu uz aut liniju, a u polukontri Mataja na dodavanje Matkovića zabija za 0:1! Domaćin je imao inicijativu, no gosti su se jako dobro branili i čekali svoju priliku iz kontre. U 10.minuti Lucas je lijepo prošao kroz obranu gostiju, njegov udarac odbija vratar Vuković, a odbijenu loptu Kazazić šalje pored gola. U 14.minuti Eduardo je fantastičnom dugom loptom proigrao Lucasa koji izlazi sam pred Vukovića, no ometan s leđa ne uspijeva ga savladati. Inicijativu su Makarani okrunili zgoditkom u 18.minuti kada Eduardo sjajno zabija s 10ak metara iskosa s lijeve strane u suprotni kut vratara Vukovića za 1:1! U slijedećoj minuti mogli su Makarani i do vodstva; Lucas je lijepo petom proigrao Eduarda koji s vrha kaznenog prostora ne uspijeva savladati Vukovića. I kad se već činilo da će se na odmor otići s neodlučenim ishodom, u samoj završnici poluvremena Makarani dolaze do vodstva. Bajrušović je 7 sekundi prije kraja iznudio prekršaj na 10 metara od gola s desne strane, a Kazazić prizemnim silovitim udarcem zabija kroz noge neopreznog Vukovića za 2:1! Na odmor se tako otišlo s minimalnom, ali posve zasluženom prednošću domaćina.
U nastavku su prvi zaprijetili gosti. Igrala se 22.minuta kada Uremović s lijeve strane izlazi sam pred Baškovića, no pogađa vanjski dio mreže. U 24.minuti Novo Vrijeme Apfel je prelomilo susret u svoju korist. Najprije je Kazazić na dodavanje Babića zabio za 3:1, da bi nekoliko trenutaka kasnije Kazazić uzvratio asistenciju Babiću koji donosi domaćinu velikih 4:1! U slijedećoj minuti nova velika prilika za Makarane; Lucas je u mtnoj situaciji proigrao Eduarda koji puca pored nebranjenog gola. U istoj minuti raspoloženi Lucas je nezaustavljiv u kontri, izlazi sam pred Vukovića i rutinski zabija za 5:1! Makarani tu nisu stali. Bajrušović je u slijedećoj minuti uzdrmao vratnicu, a nedugo zatim najbolji igrač Hrvatske u 2018.godini lijepo prolazi kroz sredinu i nesebično proigrava Eduarda kojem nije bilo teško zabiti u prazan gol za 6:1! Golijada se nastavila na isteku 30.minute kada Babić u polukontri prolazi kroz obranu gostiju i zabija za 7:1! U 36.minuti Banek je na dodavanje Matkovića smanjio rezultat, no već u slijedećoj minuti uzvratili su domaći preko Nižetića koji je nakon dodavanja Andrijaševića zabio u nebranjen gol za 8:2! Konačnih 8:3 postavlja Koturović u poslijednjoj minuti susreta.