Novo Vrijeme Apfel uzvratilo Olmissumu za poraz u kupu!

U derbiju 8.kola 1.HMNL Novo Vrijeme Apfel je slavilo protiv Olmissuma rezultatom 2-0, uzvrativši im tako za poraz u osmini-finala kupa Hrvatske. Uzbudljivo je bilo u Makarskoj. Omišani su podno Biokova došli otvorena garda, spremni nadigravati se s prvacima. Na koncu, Makarani su ostvarili zasluženu pobjedu, a zanimljivo je da su zgoditke postigli u pretposlijednjoj minuti prvog i drugog poluvremena.
Već u 5.minuti mogli su Makarani doći do prednosti, kada im se pružila prilika iz penala, no vratar Bilandžić obranio je udarac Bajrušovića. Podsjetimo, Bilandžić je bio junak kup-dvoboja kada je u ruletu penala obranio udarac Kazazića. Bajrušović se za promašeni penal iskupio u 19.minuti, kada na dodavanje Osredkara zabija za 1-0, zasluženu prednost “bijelih” na poluvremenu. U nastavku su Makarani dugo lomili otpor Omišana, a susret je odlučen u samoj završnici kada Lucas zabija za 2-0! U poslijednjoj minuti mogli su gosti doći do minimalnog zaostatka nakon šestog akumuliranog prekršaja domaćina, no Horvatov udarac nije išao u okvir gola domaćih. Ostalo je 2-0, zaslužena pobjeda aktualnih prvaka koji će u srijedu ponovno na parket kada u zaostalom susretu 6.kola dočekuju dubrovački Square. Susret je to u kojem Makarani imaju priliku pobjedom osigurati naslov jesenskog prvaka

Vrsta utakmice: 1.HMNL
Kolo: 8.kolo
Datum: 06.12.2019.
Vrijeme: 20:00
Dvorana: GSD Makarska