Novo Vrijeme sjajnom partijom srušilo najvećeg rivala!

Jedna od utakmica 17. kola bila je i ona između Novog Vremena i Olmissuma. U ovom trenutku najveći derbi hrvatskog futsala imao je podjednaku važnost za obje ekipe, a bodovi su na kraju ostali u Makarskoj. U prvih 20 minuta vodila se velika borba za svaku loptu, a domaći su na kraju s prednošću otišli na odmor. Drugo poluvrijeme ponudilo je znatno više uzbuđenja. Igra se potpuno otvorila, a to su najbolje iskoristili malonogometaši Novog Vremena, koji su u nastavku susreta potpuno nadigrali goste. Golovi su padali kao na traci, a “zeleno-plavima” je pred sam kraj uspjelo tek ublažiti uvjerljivi poraz. Novo Vrijeme se tako na najbolji mogući način iskupilo za poraz u Dubrovniku, dok je Olmissum ovim debaklom ugrozio svoju “jedinicu” uoči play-offa. Preskočiti ga mogu čak tri momčadi: Square, Futsal Pula i Crnica (no, Olmissum i dalje ovisi isključivo o sebi, samo što si je dodatno zakomplicirao cjelokupnu situaciju). Sljedeći tjedan donosi mu upravo ogled sa Squareom, a igra se na Ribnjaku. Novo Vrijeme će pak u goste Crnici, koja je u gradskom derbiju nadigrala Šibenik 1983.

NOVO VRIJEME – OLMISSUM  5:1 (1:0)

STRIJELCI: 1:0 Kazazić (14′), 2:0 Pulinho (32′), 3:0 Jelavić (35′), 4:0 Jelavić (36′), 5:0 Kazazić (38′), 5:1 Sekulić (38′)