POBJEDA u Splitu za kraj polusezone!

U susretu 9.kola 1.HMNL Novo Vrijeme Apfel je pobjedom na splitskim Gripama osvojilo naslov jesenskog prvaka. Splićani su pak novim porazom okončali jesenski dio sezone s poražavajućim učinkom bez pobjede. No ipak, susret je ovo koji je mogao zadovoljiti prisutne gledatelje koji su vidjeli ujednačenu igru, borbene Splićane i iskusne Makarane koji su svoje prilike iskoristili za novu prvenstvenu pobjedu.

KOMENTAR UTAKMICE:

U prvom poluvremenu gledali smo ujednaćenu igru, gdje su Splićani izostanak Perića i Ćorluke, te manjak kvalitetnog igračkog kadra kompenzirali izuzetnom borbenošću. Zaista, gledajući ovaj susret dojam je kako bi uz ovakav pristup protiv ostalih momčadi Splićani zasigurno imali više od mizerna dva boda, s koliko su ušli u ovaj susret. Nakon gotovo polovine prvog poluvremena bez izglednijih prilika, Splićani su u 9.minuti u dva navrata pokušali zaprijetiti gostima igrajući s golmanom-igračem, no bez uspjeha. Prvi ozbiljniji udarac prema golu bilježimo u 12.minuti kada je Marić pokušao iz slobodnog udarca s 10 metara, no Herceg nogom brani njegov udarac. Nedugo zatim Splićani čine peti akumulirani prekršaj, dugih osam minuta prije kraja poluvremena. Prvi ozbiljniji udarac gostiju prema golu splitskih bijelih bilježimo u 15.minuti, kada lijep pokušaj Lucasa a 10-11 metara uz manje poteškoće brani Čizmić. U slijedećoj minuti bilo je uzbudljivo na obe strane. Najprije je Fideršek s 10ak metara uzdrmao vratnicu, da bi se iz odbijene lopte izrodila kontra Splićana gdje Hrstić lijepo prolazi i izlazi sam pred vratara Hercega, koji brani njegov udarac. I kad se već doimalo da će se na odmor otići s početnih 0-0, u poslijednjoj minuti Makarani dolaze do prednosti. Fideršek je osvojio loptu i proigrao Osredkara koji spretno reagira i zabija u nebranjenu mrežu za 0-1!
U nastavku su prvi zaprijetili Splićani. Igrala se 22.minuta kada Kirevski fantastično prolazi kroz čitavu obranu gostiju, no goste spašava vratnica! U 26.minuti bilježimo novu priliku Splita. Nakon kornera Radić je s 10ak metara lijepo pucao volejem, a na drugoj vratnici Jefferson za malo kasni skrenuti loptu u nebranjen gol. U 29.minuti Kazazić je vrlo dobro pucao s 14-15 metara, a Čizmić krajnjim naporom brani njegov udarac. U slijedećoj minuti Splićani na centru gube loptu, a Lucas se sjurio sam prema golu Čizmića, no splitski vratar sjajnom intervencijom brani njegov udarac. U 33.minuti zaiskrilo je na parketu splitskih Gripa. Sjajan udarac Hrstića s 13-14 metara vratar Herceg odbija, lopta dolazi do Jeffersona koji u duelu s Hercegom pada, no sudac Jelić se nije oglasio. Burno je reagirala splitska publika, ali i sam Jefferson koji je zbog toga dobio žuti karton. U slijedećoj minuti Makarani dolaze na korak do pobjede. Splićani su izgubili loptu u svojoj polovici, a Babić na dodavanje Kazazića zabija za 0-2! U 37.minuti Splićani prelaze na igru s Marićem u ulozi golmana-igrača, te u 39.minuti dolaze do lijepe prilike kada Radić s lijeve strane ostaje sam pred Hercegom, no gostujući vratar brani njegov udarac. U poslijednjoj minuti mogli su Makarani zaokružiti pobjedu još jednim zgoditkom, kada je Kazazić ostao sam pred Marićem (koji je kao golman-igrač ostao na golu), no kapetan Splita brani njegov udarac. Ostalo je 0-2, pobjeda Makarana za jesenski naslov, dok su Splićani polusezonu okončali poražavajućim učinkom, bez ligaške pobjede. Ostaje dobar dojam s ovog susreta u kojem su Splićani možda zaslužili nešto više od časnog poraza, no jesen je ovo koju će u našem najtrofejnijem klubu nastojati što prije zaboraviti, te im predstoji u zimskom prijelaznom roku osnažiti momčad kako bi izbjegli onaj scenarij koji ih je zadesio u sezoni 2012/2013, kada su ispali u drugoligaško društvo.