Preokret Squarea u režiji Pelea za pobjedu protiv prvaka!

U sjajnom derbiju 17.kola 1.HMNL pred prepunim tribinama dubrovačkog Gospinog polja, Square je slavio protiv makarskog Novog Vremena Apfel rezultatom 4:3, preokrenuvši vodstvo gostiju 0:2!
Gosti su sjajno ušli u utakmicu. Igrala se 5.minuta kada Musinov na dodavanje Andrijaševića glavom s 3-4 metra zabija za 0:1! U 7.minuti gosti dolaze do povećanja vodstva kada Vuković iz kontre zabija za 0:2! Doimalo se tada da će Novo Vrijeme Apfel do pobjede u Gospinom polju, no nisu tako smatrali domaći, te već do odmora sjajnim preokretom dolaze do prednosti, a ponajviše zahvaljujući sjajnom Peleu koji je postigao sva tri zgoditka. Najprije je u 16.minuti iz akumulacije zabio za 1:2, a u 19.minuti nakon osvojene lopte na centru preciznim udarcem zabija za 2:2! No tu nije bio kraj. Pred odlazak na odmor Pele iz akumulacije puca pored gola, no nedugo zatim brazilski je majstor još jednom u naslovnoj ulozi kada posprema jednu loptu iz leđa Baškovića za 3:2 nakon prvih 20 minuta. Spomenimo i kako su gosti imali zamjerku na suđenje, gdje je Pele u 13.minuti dobio žuti karton, a nekoliko trenutaka ranije mogao je također biti opomenut…
Prava uzbuđenja uslijedila su u završnici susreta. Igrala se 35.minuta kada je zbog drugog žutog kartona isključen Vuković, no s igračem manje gosti su iznudili šesti prekršaj domaćih, a Bajrušović iz akumulacije donosi prvacima izjednačenje, 3:3! No brojčanu prednost okrunili su domaći golom u 37.minuti, kada Đuraš silovito zabija za 4:3! Nastojanja gostiju da igrom s golmanom-igračem dođu do izjednačenja nisu urodila plodom. Domaći su se uspješno obranili, te na koncu proslavili veliku pobjedu, kojom su se učvrstili na 2.mjestu ljestvice, ali i napunili silnom dozom optimizma uoči završnice sezone i borbe za trofeje.

Vrsta utakmice: 1.HMNL
Kolo: 17.kolo
Datum: 01.03.3019.
Vrijeme: 20:00
Dvorana: SD Gospino polje, Dubrovnik