Vrgorac u svebiokovskom derbiju porazio Novo Vrijeme!

U zaostalom susretu 7.kola 1.HMNL, Vrgorac je nanio prvi ovosezonski prvenstveni poraz aktualnom prvaku Hrvatske. Novo Vrijeme Apfel se nakon nastupa u Elitnoj rundi UEFA Futsal lige prvaka vratilo u hrvatsku zbilju, a očekivalo ih je jedno od najtežih (za njih možda i najteže) gostovanja. Vrgorčani su se još lani pokazali kao izuzetno neugodan suparnik za Makarane slavivši u oba međusobna dvoboja, a pogled u prošlost pokazuje nadmoć Vrgorčana poslijednjih sezona u međusobnim dvobojima.
Vrgorčani su danas iskoristili umor i oslabljenost Makarana, te su ostvarili izuzetno bitnu pobjedu kojom su došli na 2 boda od prvaka. Nakon poraza na otvaranju sezone u Dubrovniku, Vrgorčani su u 2.kolu remizirali kod Crnice, nakon čega je krenula pobjednička serija “nebeskoplavih” koja je nastavljena večeras. Junak pobjede “nebeskoplavih” je kapetan Martinac, koji je pred odlazak na odmor zabio za prednost Vrgorca 2:1, da bi golom u 38.minuti donio domaćinu pobjedu. Novo Vrijeme je predvodio dvostruki strijelac Babić, a spomenimo i kako je Musinov zaradio crveni karton u 33.minuti! No usprkos isključenju, Makarani su izjednačili rezultat (2:2), da bi na koncu ipak Vrgorčani golom Martinca iz akumulacije došli do pobjede.

Vrsta utakmice: 1.HMNL
Kolo: 7.kolo
Datum: 21.11.2018.
Vrijeme: 19:15
Dvorana: SD Dom sportova, Vrgorac